Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Sprytne pomysły na aranżację małej kuchni

vicky0019

mala_kuchnia

Kuchnia to serce każdego domu i mieszkania. To w kuchni przyrządzamy posiłki, spędzamy czas z rodziną i konsumujemy potrawy. Każda kuchnia musi zatem być nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale także estetyczna i urządzona ze smakiem.

Zmorą naszych mieszkań są małe kuchnie. Szczególnie dotyczy to mieszkań w blokach z wielkiej płyty, gdyż w czasach, w których były budowane nie zwracało się uwagi na komfort użytkowania czy estetykę. Wielu z nas zatem męczy się we wnętrzach niepraktycznych, ciasnych i pełnych przedziwnych rozwiązań, które zadziwiają i sprawiają wiele kłopotów aranżacyjnych. Taką zmorą są rury gazowe, ciepłownicze, które w kuchniach bardzo często były prowadzone na zewnątrz ścian. Szpecą i przeszkadzają w zawieszeniu szafek. Oczywiście warto je schować pod ścianką, tylko trzeba się liczyć z tym, że zabierzemy sobie nieco jakże cennej powierzchni. Można je również sprytnie pomalować w kolorze ścian i w ten sposób nieco je zgubić we wnętrzu.

Aranżację małej kuchni rozpocznijmy od sprawdzenia, czy jest możliwość wyburzenia ściany łączącej z pokojem. Oczywiście warunkiem tutaj jest to, że kuchnia graniczy z pokojem i oddziela je ścianka działowa. Możemy ją wyburzyć całkowicie lub tylko częściowo. Powstanie w ten sposób większa przestrzeń, która nie będzie przytłaczać i która będzie prezentować się bardzo nowocześnie. Na granicy kuchni i pokoju warto umieścić wyspę lub duży stół, gdzie będziemy jadać posiłki. Przy wybieraniu mebli do kuchni pamiętajmy o tym, aby dopasować je stylistyką do mebli pokojowych. Wybierajmy meble z krytymi szafkami, gdyż wprowadzają one większy porządek do wnętrza. W małych pomieszczeniach sprawdzą się jasne barwy, z delikatnym połyskiem, który dodatkowo powiększy przestrzeń. W kuchni otwartej na pokój musi zawsze panować porządek, zatem wszystkie sprzęty powinny mieć swoje miejsce w szafkach, tak aby na zewnątrz nie robić rozgardiaszu.

W małych kuchniach instalujmy sprzęty o małych gabarytach, wówczas zyskamy nieco miejsca i przestrzeni. Na rynku obecnie mamy całą gamę mini produktów do kuchni, począwszy od zmywarek, kuchenek czy piekarników.

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci