Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Jak wykorzystać antresolę?

vicky0019

antresola

Antresola to bardzo praktyczny i często stosowany sposób na uzyskanie dodatkowego pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Aby jednak antresola miała w ogóle sens, to budujemy ją tylko w pomieszczeniach bardzo wysokich. Pamiętajmy o tym, aby pod antresolą było przynajmniej dwa metry wysokości, tak, aby każdy dorosły człowiek się tam bez pochylania mógł zmieścić. Na antresolę zazwyczaj pozostaje 1 m - 1, 5 metra, w zależności od wysokości mieszkania. Co można umieścić zatem w pomieszczeniu o takiej wysokości i jak wykorzystać antresolę?

Z powodu niskiego sufitu antresola idealnie nadaje się na sypialnię. Oczywiście znajdzie się tam tylko łóżko, kilka półek na książki, stoliczek na kawę i telewizor. Taka strefa do snu i wypoczynku. Nie można tam chodzić, bo za nisko, więc można wstawić olbrzymie łóżko na całej przestrzeni. Stworzymy w ten sposób, co prawda niską sypialnię, ale bardzo przestronną i wygodną.

Antresolę można również wykorzystać, jako schowek na różne przedmioty, zwłaszcza, jeżeli mamy małe mieszkanie lub na pokój dla większego dziecka. Jeżeli decydujemy się na to drugie, to musimy pamiętać o tym, że antresola musi mieć taką wysokość, aby dziecko swobodnie mogło się poruszać. Ponadto koniecznie musimy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu brzegów antresoli, tak, aby dziecko podczas zabawy z niej nie wypadło.

Widać wyraźnie, że antresola jest dobrym sposobem na wykorzystanie wysokości mieszkania i pozwala stworzyć dodatkowe pomieszczenie. Jest to szczególnie istotne w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na dodatkową sypialnię lub schowek.

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci