Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Mała kuchnia w bloku - jak urządzić?

vicky0019

kitchen728727_1280

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty są zazwyczaj ciasne i mało przestronne. Warto więc podczas remontu pomyśleć o małych zmianach, tak, aby wprowadzić nieco więcej przestrzeni i światła.

W mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty najmniejszym pomieszczeniem jest zazwyczaj kuchnia, która jest mało ustawna i wręcz nieprzyjemna ze względu na brak przestrzeni. W dość prosty sposób możemy wprowadzić do takiej kuchni i do całego mieszkania nieco przestrzeni i światła. Wystarczy wyburzyć ścianę łączącą kuchnię z pokojem i połączyć oba pomieszczenia. Można wyburzyć całą ścianę i na środku postawić wyspę, która oddzieli te obydwie strefy lub też wyburzyć ścianę tylko w części, tak, aby tylko wprowadzić nieco światła i przestrzeni. W ten sposób nasza kuchnia będzie wciąż odrębnym pomieszczeniem, jednak będzie w niej nieco więcej przestrzeni.

Otwarcie kuchni na salon zobowiązuje nas do urządzenia jej w sposób bardzo staranny i zbliżony do stylistyki salonu. Koniecznie trzeba zainstalować dużo szafek, które pomieszczą wszystkie sprzęty. W otwartej kuchni nie powinno się nic znajdować na blatach, gdyż to wprowadza chaos i bałagan. Zatem podstawa w takiej kuchni, to duża ilość szafek, tak, aby pomieściły swobodnie wszystkie niezbędne w kuchni przedmioty.

Kolor szafek powinien być taki sam jak w meblach salonowych lub możemy zaskoczyć tutaj kontrastem i wprowadzić coś całkiem odmiennego.

Gdy w meblach wprowadzamy kontrast, to koniecznie w kolorach ścian i podług zastosujmy jednolitość. Tym sposobem powiększymy optycznie przestrzeń i sprawimy, że całe mieszkanie będzie bardziej przestronne.

 

W każdej kuchni obok szafek znaleźć się muszą również niezbędne urządzenia, takie jak lodówka, kuchenka czy mikrofalówka. Przy ich wyborze nie kierujmy się tylko wyglądem, ale również decybelami tych urządzeń. Sprawdzajmy w sklepie dokładnie, gdyż są duże różnice pomiędzy głośnością takich urządzeń, a nie chcemy przecież odpoczywać przy akompaniamencie lodówki czy okapu.

 

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci