Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Pomieszczenie loftowe – w jaki sposób pełniej oddać jego zjawiskowość?

vicky0019

9.lampaloftowa

Obecnie zjawiskowość aranżacyjna w przestrzeni mieszkania czy domu gra pierwsze skrzypce. Nowocześnie zorientowani klienci poszukują rozwiązań, które jednocześnie będą w stanie skutecznie wyrazić ich indywidualizm oraz zaprezentować poczucie dobrego smaku.

Dom, mieszkanie czy apartament już dawno przestały funkcjonować jedynie jako miejsca, gdzie składa się głowę na poduszce po ciężkim dniu wypełnionych najróżniejszymi obowiązkami. Przestrzeń życiowa ma przede wszystkim stanowić przedłużenie – zauważalne i odczuwalne przedłużenie unikalnych aspektów osobowości mieszkającego.

Stylizowanie różnorodnych przestrzeni życiowych na pomieszczenie loftowe nabiera w ostatnich latach na szczególnej popularności. Styl loftowy charakteryzuje się pewną wyraźną specyfiką – wiążącą się z szeroko pojętym industrializmem. W efekcie w aranżacji pomieszczeń powszechnie stosuje się kolorowe kable, produkcyjne lampy loftowe czy innego typu lampy designerskie. Dobór odpowiedniego oświetlenia ma tutaj fundamentalne znacznie.

9.arwki

Pomieszczenie loftowe vs. rodzaj światła

Pomieszczenia loftowe, a raczej pomieszczenia stylizowane na takie pozwalają na prawdziwie szerokie rozpostarcie wykończeniowych skrzydeł. Połączenie surowości z nowoczesnością daje możliwość uzyskania zróżnicowanych efektów „wow” – w zależności od preferencji.

W efekcie w łatwy i niedrogi sposób jest się w stanie stworzyć domowy zakątek, który będzie wywierał bardzo silne wrażenie niewielką sumą nagromadzonych sprzętów. W celu lepszego zaakcentowania zjawiskowości pomieszczenia warto zainwestować w lampy design lub stricte lampy loftowe. Dobór oświetlenia nie jest tu potencjalną opcją, ale musem. Źle dobrane oświetlenie przyniesie jedynie negatywne kontrasty zamiast zjawiskowości. Stalowe szafki, lekko surowe ściany oświetlone przez np. znajdującą się za industrialną siatką lampą, a wszystko to pośród minimalistycznego stylu wykończeniowego to idealna recepta na niezapomniany efekt.

Stylizacja różnorodnych przestrzeni na pomieszczenie loftowe coraz wyraźniej się akcentuje. Nie dziwi to specjalnie biorąc pod uwagę jak bardzo „surowość” wykończeniowa jest w stanie oddać więcej niż „zagracone” przestrzenie. W przypadku loftowego podejścia mniej zawsze znaczy lepiej, co w efekcie przekłada się znacznie na redukcję kosztów związanych z aranżacją.

Szukając ciekawego, unikalnego oraz ekonomicznego sposobu do zmodernizowania swojej przestrzeni życiowej warto zorientować się co styl loftowy ma aktualnie do zaoferowania.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • ladyzuzanna

    Myślę, że do takich pomieszczeń loftowych bardzo dobrze pasują też np. tapety stylizowane na taki beton i podobne. Zwłaszcza jeśli chce sie tylko uzyskac taki klimat.

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci