Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Gry edukacyjne dla Twojego dziecka

vicky0019

3518

Stawianie na edukację to ważny element rozwoju naszego dziecka. Nie należy jednak robić tego zbyt nachalnie czy co gorsza - zmuszać naszą pociechę do nauki. To może zniechęcić je do nauki i prowadzić do frustracji. Zastanawiasz się jak zaszczepić w dziecku miłość do zdobywania wiedzy?


Bez wątpienia pomogą mu w tym gry edukacyjne, które łączą w sobie zabawę i naukę. Gdzie zatem ich szukać i które będą najlepsze? Jedna z największych platform edukacyjnych w Polsce, która wykorzystywana jest również przez nauczycieli na lekcjach to www.squla.pl. Platforma ta gromadzi prawie 40 000 zadań takich jak quizy czy gry o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dla naszych najmłodszych uczniów zadania są jasno i wyraźnie czytane przez lektora oraz zobrazowane są kolorowymi ilustracjami. Tak więc pomimo spędzania czasu na telefonie czy tablecie - nie jest to czas stracony. Tak użyte urządzenie mobilne jest jak najbardziej dobrym spożytkowaniem dóbr jakie niesie za sobą internet i nowoczesna technologia i nie powinniśmy z nich rezygnować tylko czerpać korzyści, które nam oferuje w sposób przemyślany i odpowiedzialny. Taka forma spędzania wolnego czasu Twojego dziecka zapewni mu świetną zabawę, a to, aby nasze dziecko czerpało frajdę z nauki jest równie ważne, co sama nauka! Łamigłówki i wszelkie quizy rozwiązywać można wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, przez co dziecko dodatkowo uczy się pracy w zespole. Ponadto quizy i łamigłówki znacznie poszerzają wiedzę, przez co dziecko osiąga jeszcze wyższe wyniki w nauce! Od dzisiaj matematyka, geografia czy język angielski przychodzić będą dziecku z łatwością. Taka forma nauki to świetny pomysł na powtarzanie materiału z zajęć szkolnych.


Warto poszukać takich miejsc w internecie, z których dziecko po za zabawą będzie czerpało wiedzę i umiejętności!

Nietuzinkowe tapety na ścianę

vicky0019

 twojedomoweinspiracjenowoczesnetapety1

W XXI wieku zdobienia za pomocą tapet wróciły z wielką siłą! Nie są to jednak tapety, jakie znaliśmy do tej pory…. Różnorodność wzorów dostępnych dzisiaj dopuszcza do jakiejkolwiek pobłażliwości – odpowiada na wszelkie gusta i preferencje, pozwala nam ozdobić domy w dowolnym stylu, jaki tylko chcemy.

Zaaranżuj balkon na wiosnę

vicky0019

 14_Zaaranuj_balkon_na_wiosn

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo drzewa, krzewy i trawniki zazielenią się, a świat stanie się piękniejszy. Zadbaj, aby metamorfoza nie ominęła także Twojego mieszkania. Oto kilka pomysłów, jak niewielkim kosztem ozdobić balkon.

Karnisze elektryczne - czy warto?

vicky0019

 twojedomoweinspiracjebloxplkssystem

Budowa, remont i aranżacja biura czy domu, wiąże się z zakupem wielu elementów, które będą razem ze sobą współgrać. W większości z pomieszczeń znajdują się firany, zasłony lub rolety przesuwne. Tym razem zajmiemy się jednak czymś innym, a mianowicie dobraniu do pomieszczeni odpowiednich karniszy, co wbrew pozorom wcale nie musi być takim prostym zadaniem.

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci