Menu

Twoje domowe inspiracje

Blog o wnętrzach i inspiracjach z nimi związanych.

Jaka jest idealna kuchnia na przyjęcia i wspólne gotowanie?

vicky0019

 

home1416381_1920

Wspólne gotowanie może sprawiać wiele radości. Jest idealnym wyjściem na spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną. Jeśli dysponujesz dość dużą kuchnią z barkiem i wyspą, to jesteś w świetnej sytuacji. Jednak nawet jeżeli posiadasz niewielką kuchnię, to również uda się zorganizować kulinarną imprezę. Należy mieć tylko do tego celu odpowiednie urządzenia AGD. Wtedy każde wspólne spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi będzie odbywało się w sympatycznej, ale i "smacznej" atmosferze.

 

  • Lodówka.

Im bardziej pojemna, tym lepiej. Jednakże nie każdego stać na taki wydatek, dlatego te mniejsze, także spełnią zadanie, ponieważ obecnie nawet one posiadają wiele funkcjonalnych rozwiązań. Produkowane są jako coraz głębsze. Dzięki temu zmieści się w nich nawet blacha z piekarnika. Jak będziesz wybierać lodówkę, to zwróć uwagę na to czy posiada składane półki, jak i ruchome pojemniki na drzwiach, gdyż można je wtedy swobodnie przestawiać.

  • Blaty robocze w kuchni.

Każdy centymetr blatu jest czymś istotnym w kuchni. Warto zainwestować w zlewozmywak z maskownicą. Zasłoni znajdujące się w nim naczynia, a po drugie – można go wykorzystać jako deskę do krojenia.

  • Sprzęt do gotowania.

Obecnie płyty indukcyjne posiadają nawet 6 pól grzejnych. Ponad to mają wiele przydatnych funkcji, w tym tzw. free zone, który polega na łączeniu ich ze sobą. Jeśli jednak takie rozwiązanie przerasta nasze aktualne możliwości finansowe, to wówczas można zdecydować się na mobilną płytę indukcyjną, którą podłącza się do gniazdka. Jej koszt waha się w granicach 200 zł.

  • Piekarnik.

Najlepszy będzie taki, w którym można przygotować kilka potraw równocześnie. Fajnie, jeśli można to robić w różnych temperaturach, a zapachy się nie przenikają. Piekarniki z funkcją gotowania na parze okażą się dobrym wyjściem, ponieważ są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dbają o linię.

  • Okap.

W momencie spędzania czasu w kuchni, nadmiar zebranych aromatów, nie jest mile widziany. Z tego powodu naprawdę warto kupić dobry okap, który skutecznie oczyści powietrze. Poziom hałasu tego urządzenia nie powinien przekroczyć 55 dB, ale istnieją modele, które pracują jeszcze ciszej. Jeżeli organizujesz przyjęcia, to sprawdzą się okapy wysuwane z blatu. Zostały one wyposażone w czujnik pary i uruchamiają się automatycznie. A jeśli nie są już potrzebne, to chowają się same i nie zajmują miejsca.

Stworzenie ładnej i przestrzennej kuchni jest czymś naprawdę ważnym. Nie tylko wygląd się liczy, ale również to, aby była funkcjonalna i można było w niej gotować ulubione potrawy. Im większa, tym większe możliwości.

 

Sposób na wąski przedpokój

vicky0019

 

hotel389256_960_720

Przedpokój, jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule, jest tak naprawdę pierwszym pomieszczeniem, które rzuca się w oczy. Często określa się go wizytówkę domu. Trzeba odpowiednio zadbać o to, aby jego aranżacja była niezwykle spójna co do innych pomieszczeń. Poruszyliśmy już temat małego przedpokoju, ale co, jeśli posiadany przez nas jest po prostu wąski?

 

Funkcjonalność jest pierwszą rzeczą, z jaką może kojarzyć się urządzenie przedpokoju. Stanowi to ułatwienie dla nas. Wybierając szafki czy meble przeznaczone typowo do holu, zwróćmy uwagę na to, czy jest odpowiedni. Niezastąpione w przedpokoju są także półki na których trzymamy drobiazgi. Musimy mieć miejsca, gdzie stale odkładamy klucze bądź piloty do garażu. Dzięki temu unikniemy tworzenia się bałaganu. Jest to bardzo wygodne wyjście, które pomoże chociażby uniknąć ewentualnego spóźnienia rano do pracy, ponieważ zachowamy porządek i wszystkie niezbędne rzeczy, mamy pod ręką.

Czy da się wygospodarować miejsce na ubrania w przedpokoju?

Jeśli posiadamy duży hol, to naprawdę warto zaplanować szafę ubraniową. Sklepy posiadają różne oferty, niektóre bardzo ciekawe, gdzie znajdziemy gotowe szafy i konkretnych wymiarach. Niewielkie szuflady lub kosze też są mile widziane. Z pewnością sprawnie zagospodarujemy w nich nasze rzeczy, typu chusty czy szale. W momencie, jeśli posiadamy jednak wąski przedpokój, musimy postarać się o szafę zamówioną na wymiar. Jest to również wygodne, ponieważ wtedy decydujemy o kolorze, wyposażeniu oraz wielkości i szerokości. Tutaj podobnie jak wyżej – wybór jest naprawdę spory. Idealną opcją do przedpokoju są drzwi przesuwane. Tak naprawdę nigdzie nie sprawdzą się tak dobrze, jak tam. Ułatwia to nawet poruszanie się po korytarzu, bowiem nic nam nie wadzi. Również po otworzeniu zajmują mniej miejsca i pozwalają na zobaczenie całej zawartości szafy.

Warte zapamiętania jest to, że do wąskiego przedpokoju, warto dobrać moduł przedpokojowy. W jego skład najczęściej wchodzi szafka, wieszak, drążek oraz półeczka i lustro. Takie wyjście z sytuacji pomoże utrzymać porządek, co w małej przestrzeni, jest niezwykle istotne. Dobrym wyjściem będą też obracane szafki. Mocuje się je bokiem do ściany, w taki sposób, aby można było nimi obracać. Z jednej strony posiadają półki, wieszaki i szuflady, a z drugiej – lustro. Są wprost idealne do mniejszych pomieszczeń.

To, że przedpokój jest mały czy wąski, wcale nie musi oznaczać, że nie może ładnie się prezentować. Producenci oferują naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Wystarczy przejrzeć katalogi i wybrać się do sklepu. Pamiętajmy, że przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które rzuca się w oczy. Dlatego warto o niego zadbać.

 

 

Pokój dla dziecka funkcjonalny czy ładny?

vicky0019

room669427_1920

Urządzanie pokoju dla dziecka jest dla większości rodziców nie lada gratką. Przypominamy bowiem sobie czasy swojego dzieciństwa i aranżujemy często pokój tak, jakbyśmy robili to dla siebie. O ile sprawdzi się to w przypadku małego dziecka, to jednak, gdy urządzamy pokój starszaka czy nastolatka, to weźmy pod uwagę przede wszystkim jego sugestie i marzenia.

Fototapety w nowoczesnych wnętrzach

vicky0019

Fototapety powróciły do łask po wielu latach krytyki i święcą obecnie swoje tryumfy. Można je spotkać praktycznie wszędzie: w nowoczesnych biurowcach, w mieszkaniach czy w sklepach. Idealnie symulują naturę, wprowadzają do wnętrz przestrzeń i dodają smaku oraz wyjątkowości.

Jak wykorzystać wolną przestrzeń w piwnicy?

vicky0019

 

pantry416596_1920

Posiadacze małych mieszkań marzą o wolnej przestrzeni i uważają, że problemem jest jej brak a nie nadmiar. Taką wolną przestrzeń przecież można wykorzystać na tysiące sposobów. Zastanówmy się, zatem nad tym jak wykorzystać wolną przestrzeń w piwnicy?

© Twoje domowe inspiracje
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci